Norges desidert mest brukte akustikksystem  for leirduebaner med innlagt program for Compak Sporting, Nordisk/Jegertrap, Skeet, OL-trap, Sportrap, Autotrap m.m.
Datec har blitt brukt på hvert eneste NM i Compak Sporting siden det første offisielle NM i 2015 på Løten.

Datec er enkel å bruke og helautomatisk, dvs man setter opp antall skyttere, hvilket program man vil skyte og trykker start. Systemet registerer skuddene som blir avfyrt og vil gi ny due(r) ved skaldue eller når det ikke skytes. Bruker man kortsystemet og skyter inline, så er det bare å legge på Datecen og automaten starter av seg selv.

Nye Datec med WiFi gir deg også mulighet til å trådløst styre enheten. Har du flere Datecer kan du endre innstillinger direkte fra PC eller nettbrett i klubbhuset.
Du kan også dele skjermen fra banen hvis du vil vise resultater inne i klubbhuset.
En ny opsjon er at du kan lage egne sportingprogrammer via webinterfacet som du kobler opp med. Dette gir nye muligheter for lokal tilpasning på din bane!

Kombinert med Baron duekortløsning så vil du se at inntjeningen på banen går dramatisk opp. Vi har også et svært godt kortsystem som ligger godt under i pris i forhold til konkurrenter og i tillegg med flere og bedre funksjoner slik som mulighet for å legge inn navn og vise de på skjerm på banen (et must når man kjører Compak inline) kjøre ut rapport for å vise hvem som har solgt duer og hvem som har kjøpt duer på klokkeslett og dato. Du kan også sperre enkeltkort. Våre duekortfyllere er også vesentlig rimeligere enn proprietære løsninger som koster inntil 7-8 ganger mer.

NORSK BRUKSANVISNING FØLGER SELVSAGT MED.

Vi har levert Datec styringsystem og kortsystemer til bl.a. følgende foreninger:

• Løiten JFF, 4 baner kombinert nordisk/jegertrap, compak, OL-trap og skeet. Fjernkontroller til sporting og leirduesti.

• Buskeruds JFF, 3 baner compak sporting og nordisk/jegertrap. Fjernkontroller til sporting og leirduesti.

• Sollihøgda, 2 baner nordisk/jegertrap og skeet. Fjernkontroll til fasantårn.

• Sokna JFF, 7 Compakbaner og 1 trapbane samt leirduestiposter med trådløse fjernkontroller.

• Buttentjern Jaktskytesenter (Ringerike, Ådal, Hole og Jevnaker JFF). 1 Compakbane + 1 Jegertrapbane. Fjernkontroll til sporting/leirduesti.

• Høland JFF. Kombinert Compak/OL-trapbane.

• Åmot JFF. Kombinerte baner. 4 baner med akustikk og styring til skeet, Compak og trap. Fjernkontroller til alle baner.

• Romedal og Valset JFF. Styringsystem til 1 x Trapbane og 1 x kombinert trap/compakbane.

• Nes JFF. Akustikk og styring til Trapbane.

• Brandval JFF. Styringsystem til Compak Sportingbane.